W tym roku już po raz 6 zorganizowaliśmy profilaktyczny festyn „Zachowaj trzeźwy Umysł”.  Festyn jest głównie adresowany do dzieci i młodzieży, ale oczywiście zapraszamy wszystkich mieszkańców chętnych do zabawy bez używek. Odbywa się on zawsze w ostatnią sobotę maja co symbolicznie wiąże się z przypadającym na 1 czerwca Dniem Dziecka. Chcemy pokazać, że dzieci są dla nas bardzo ważne i stanowią naszą nadzieję na stworzenie nowego, lepszego świata. Jak każdy poprzedni również i ten  festyn rozpoczął się rowerowym rajdem trzeźwościowym. Trasa rajdu wiodła przez wsie naszej gminy, a uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe tym razem żółte koszulki z napisem „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Tuplice 2011”
W rajdzie wzięły udział władze gminy, dyrektorzy szkół,  dzieci i młodzieży oraz dorośli mieszkańcy, co nas bardzo cieszy, gdyż świadczy o zainteresowaniu i popieraniu naszej idei.
Trasa rajdu wiodła do miejscowości Drzeniów, gdzie zorganizowano gry i zawody sportowe zespołowe i indywidualne. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla i słodkiej bułeczki. Można było też skorzystać z urządzeń rekreacyjnych , pojeździć na kucyków lub pomalować sobie buzię. Około godziny 17.00 wszyscy wsiedli na rowery i wrócili do Tuplic. Pogoda dopisała i humory również.

{gallery}/280511_zachtrzumysl{/gallery}