Rozpoczęliśmy mszą św. o godz.14:00 odprawioną przez księdza proboszcza Jerzego Locha w Kościele w Tuplicach. Po mszy wszyscy udali się na Tuplicki stadion gdzie miała miejsce ceremonia dzielenia się chlebem oraz rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszy wieniec. Występy sceniczne rozpoczęły Tupliczanki a zaraz po nich Lesowianie i Dębinianki. Po obejrzeniu wieńców rozpoczęła się  burzliwa dyskusja i przydzielanie punktów dla wieńców. Komisja w składzie: Zbigniew Walczak, Iwona Prokop i Anna Milewska przyznali punkty.  Zwycięskim okazał się wieniec z  Dębinki, miejsce II Tuplice i miejsce III Łazy. Gręzawa otrzymała nagrodę specjalną za niekonwencjonalny pomysł na wykonanie wieńca. Po występach dzieci ze szkoły podstawowej oraz gościnnie zespołu Źródło ze Starosiedla rozpoczęliśmy potyczki pomiędzy strażakami a strażnikami granicznymi. Było mnóstwo śmiechu i zabawy i obyło się bez kontuzji. Wieczorna zabawa odbyła się przy akompaniamencie grupy TELEX.

Mieliśmy przyjemność organizacji stoisk promocyjnych mieszkańców sołectw Gręzawa, którzy promowali własnoręcznie wykonane gadżety ozdobne z zwykłych kartek do notatek, Łazy ze stoiskiem gastronomicznym w tym również z wędzona rybą oraz Drzeniów, który zadbał o nasze żołądki.

Nie sposób pominąć informacji o  zorganizowanej przez P.Dariusza Wypycha, członka Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS), wystawie zdjęć 3D pt.”PKS-em po świecie”. Dzięki specjalnym okularom mogliśmy obejrzeć stereoskopowe zdjęcia różnych zakątków świata. Efektu trójwymiarowości nie sposób opisać słowami trzeba to po prostu zobaczyć. Kto nie widział może tylko żałować. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną.

{gallery}/02092012Dozynki{/gallery}