Festyn Dożynkowy już za nami. A przed nami fotorelacja z niedzielnych obchodów święta plonów.

Niedziela 23.08.2009r. przywitała słońcem tuplicki stadion – miejsce dożynek gminno-parafialnych. Impreza rozpoczęła się dożynkową mszą o godz. 11.00.
Po mszy św. księżą, prezes Akcji Katolickiej, Wójt Gminy podzielili się z wszystkimi chlebem dożynkowym. Program artystyczny rozpoczęła swoim występem zaprzyjaźniona grupa ”Dębinianek” z Dębinku.

Potem na scenę wkroczyły ”Żurawianki” z Żarek Wielkich, ”Gręzawianki” z Gręzawy oraz ”Tupliczanki” z Tuplic. W międzyczasie komisja, której przewodniczył Starosta Powiatu Żarskiego Piotr Palcat,  przystąpiła do rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszy wieniec. Zwycięzcą okazał się wieniec z Gręzawy, dwa drugie miejsca zajęły wieńce z Tuplic i Dębinki oraz trzecie miejsce wieniec z Drzeniowa. Wszystkie pojadą do Lubanic 29 sierpnia spośrd których najładniejsze pojadą na Dożynki Wojewódzkie do Lubska.

Ostatnimi zaproszonymi artystami byli goście z DPS Miłowice dający pokaz  tańca wschodniego oraz próbkę możliwości śpiewaczych jednej z podopiecznych ośrodka.

Podczas Dożynek odbyły się konkursy sportowe, rodzinne oraz indywidualne, prowadzone przez Sylwestra Mazurkiewicza. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w toczeniu opon, noszenia jajka na czas, rzucie kaloszem. Do wygrania były ciekawe i wartościowe nagrody ufundowane przez Crossland Motor Poland z siedzibą w Tuplicach oraz Urząd Gminy Tuplice.
Po konkurencjach sportowych licznie zebrana publiczność bawiła się wraz z dwoma drużynami gospodarzy i gości, które rywalizowały ze sobą w konkurencjach: ”10 przykazań dobrego szefa”, wiązanie krawata, konkurs wiedzy rolniczej, wyścig taczek załadowanych snopkiem siana oraz najciekawsza konkurencja wymagającą skupienia, refleksu oraz zwinności – bieg wokół własnej drużyny na hasło.

Wieczorem rozlosowano nagrody wśród biorących udział w loterii. Nagroda główna, rower, znalazła swojego nowego właściciela.

W rytmie znanych i lubianych utworów przy akompaniamencie Czesława Ceglarza, mogliśmy miło spędzić czas do końca festynu.

Organizatorami Dożynek byli:
– Akcja Katolicka Tuplice
– Urząd Gminy Tuplice

{gallery}dozynki2009{/gallery}