Dnia 10.01.2010r. (niedziela) odbył się kolejny, XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem grano po raz drugi dla dzieci z chorobami onkologicznymi na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny. Podobnie jak w latach ubiegłych cała kadra pracownicza Przedszkola w Tuplicach aktywnie włączyła się do zbiórki. Wspólnymi siłami podjęto się organizacji sztabu WOŚP w Tuplicach i tradycyjnie wyszedł z bogatą i atrakcyjną ofertą imprez artystycznych. Występy artystyczne uatrakcyjnione zostały

licytacjami w których można było ufundować sobie gadżety związane z Orkiestrą. Mogliśmy uczestniczyć w loterii, wspólnie pośpiewać z  „Tupliczankami” i „Lesowiankami”, wypić kawę i zjeść kawałek pysznego ciasta. Dzieciaki miały możliwość dekoracji swoich twarzy specjalnymi farbami oraz uczestniczyć w kuligu z prawdziwymi saniami. A wieczorem tradycyjnie o 19:00 tupliccy strażacy odpalili fajerwerki.

Nasza zbiórka pieniędzy zasiliła konto Fundacji WOŚP. Jak poinformowała nas dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Tuplicach p. Grażyna Głowacka zebraliśmy kwotę 8018zł. Choć nie pobiliśmy ubiegłorocznego rekordu to i tak na tle innych gmin wypadliśmy wzorowo. Dla przykładu w Słubicach zebrano 9750zł, w Żarach 12000zł, w Lubsku 7500zł. Możemy być z siebie dumni. Dziękujemy wszystkim za hojność. Do zobaczenia za rok.

{gallery}rozne/wosp/{/gallery}