5 lipiec 2014r br minął pod znakiem festynu Dzień Tuplic 2014 po raz kolejny na nowym odrestaurowanym miejscu – Wzgórzu Tuplickim przy ul. Kościuszki. Sobotnie obchody rozpoczął w krótkim, acz treściwym wystąpieniu Wójt oraz Sekretarz Gminy.

Po oficjalnej części na scenie zagościła grupa animatorów realizując blok przeznaczony dla dzieci a następnie biesiada polska z elementami biesiady  cygańskiej i góralskiej oraz zespoły ludowe: Lesowianie z Łaz i Tupliczanki z Tuplic. Nad całością czuwał nasz niezawodny konferansjer – Pan Zbyszek Ducki. Blok wieczorny to przeboje Anny Jantar oraz Italo Show przeboje muzyki włoskiej.  Goście i mieszkańcy, których ciągle przybywało i nie wystraszyli się chwilowego załamania pogody, bawili się do wczesnych godzin rannych przy akompaniamencie zespołu Eureka.  Miła atmosfera i wspaniałe warunki, jakie gwarantuje Wzgórze Tuplickie spowodowały, że wspólnie bawiło się ponad czterysta osób, choć tak naprawdę trudno jest ocenić rzeczywistą liczbę, być może było nas jeszcze więcej! W program imprezy wpisane były również stanowiska z dmuchanymi zabawkami, trampoliną, lodami i piwem i potrawami z grilla oraz stanowisko OSP Tuplice, które promowało kartę ratowniczą pojazdu.
Organizatorami festynu w Tuplicach był Wójt Gminy Tadeusz Rybak oraz pracownicy Urzędu Gminy, którzy zabezpieczali organizacyjne imprezę (przygotowali scenę, obsługiwali gości, dzielili grochówką – przepyszną, razem z Wójtem częstowali tortem, służyli pomocą w każdej sytuacji).  Organizatorzy składają  również serdeczne podziękowania sponsorom imprezy: Firma Funam sp z o o z Wrocławia, która jest wykonawcą modernizacji SUW w Rytwinach,  Pana Wojciecha Padjasa i Firmę BP – stacja Jagłowice, Tradycyjnie już pomaga nam lokalna Piekarnia i jej właścicielka Pani Pachowicz Kazimiera, Sklep mięsny  „U Basi” – Pani Barbary Czernickiej z Wymiarek, Danpol – stacja paliw Daniel  Dworak, Serdecznie dziękujemy również:Panu Arkadiuszowi Polakowi, Państwu Teresie i Janowi Dzikiewicz, Państwu Adamowi i Krystynie Libera, Pani Iskrzyńskiej, Panu Arturowi Woszczyło

Wójt Gminy jeszcze raz składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy.

{gallery}/5_07_2014_Dzien_Tuplic{/gallery}