{slider=Jagodowe Święto 2012}

{gallery}menu_right/jagodowe_swieto_2012{/gallery}

{/slider}

{slider=”Rycerski Dzień Dziecka”}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{/slider}

{slider=Jagodowe Święto 2011}

{gallery}09072011_Drzeniow{/gallery}

{/slider}

{slider=”Współpraca bliźniaków”}

„WSPÓŁPRACA BLIŹNIAKÓW”
O istnieniu wsi o identycznej nazwie wiedzieliśmy już od dawna ale nigdy nie zdecydowaliśmy się na ten ostateczny krok ku nawiązaniu przyjaźni.

I stało się… w niedzielę,tj.20 marca w naszej świetlicy gościliśmy: panią Edytę Szymczak- opiekunkę świetlicy w Drzeniowie z gm. Cybinka, pana  Janusza Tumiłowicza – radnego i sołtysa, pana Tomasza Szymczaka-przewodniczącego Koła „Dębinki” oraz panią Beatę Woźny-członkinię tegoż Koła.

Atmosfera spotkania była bardzo miła. Wymieniliśmy swoje doświadczenia z dotychczasowej pracy na rzecz naszych wiosek. Okazuje się, że oprócz nazwy wiele nas łączy. Współpracę zaczniemy od współudziału naszych dzieci w imprezach integracyjnych. Zostaliśmy zaproszeni do ”zmagań z okazji Dnia Wojska Polskiego”(sierpień), natomiast my ugościmy dzieci z Drzeniowa podczas „Jagodowego Święta”(lipiec).
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Drzeniów
{gallery}rozne/drzeniow{/gallery}

{/slider}

{slider=”Drzeniów & Drzeniów „Z bliźniakiem raźniej””}

Kolejnym działaniem w ramach projektu „Z BLIŹNIAKIEM RAŹNIEJ” było spotkanie „NA INDIAŃSKIM SZLAKU”. Szesnaścioro dzieci z Drzeniowa  gościło w dniach 10-12 czerwca br. w bliźniaczej wsi w gminie Cybinka. Podczas wspólnej zabawy  zawiązały się liczne przyjaźnie. Zrodziły się nowe pomysły na inne formy dalszej współpracy. Przyjęto nas z wielką serdecznością.

Wizyta miała także oficjalny wątek. Podpisy pod certyfikatem potwierdzającym współpracę między „BLIŹNIAKAMI” złożyli  Wojewoda Lubuski pani Helena Hatka, Wójt Gminy Tuplice pan Tadeusz Rybak ,Burmistrz Cybinki pan Roman Siemińskim,  opiekunowie świetlic  wiejskich  Edyta Szymczak i Bożena Jabłońska oraz pan Tomasz Szymczak.

Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Drzeniów mieli możliwość podziwiania dokonań mieszkańców Drzeniowa k. Cybinki. Omówili także szczegóły udziału Koła „Dębinki Drzeniów” w lipcowym festynie „Jagodowe Święto”.
Następne spotkanie u nas w dniach 8-10 lipca.

{gallery}drzeniow{/gallery}

{/slider}